Екскурсія до Національного музею «Голодомору-геноциду»

15 листопада 2019 року з метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, привернення уваги молоді до трагічних подій в історії України, відродження національної пам’яті та з метою патріотичного виховання учнівської молоді, для вихованців гуртка «Юні туристи-краєзнавці» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» що працює на базі Калинівської ЗОШ І-ІІІст. (керівник Бредихіна О.О.), та вихованців гуртка «Фольклор та етнографія рідного краю» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді»   що працює на базі Русанівського НВК (керівник Божук Г.І.), , було проведено екскурсію до Національного музею «Голодомору-геноциду» у  м. Києві.

Учасники екскурсії взяли участь у майстер-класі, який складався з теоретичної і практичної частини. Спочатку діти прослухали  коротку лекцію про походження традиції вшанування пам’яті жертв Голодомору в четверту суботу листопада. Історія розпочиналася з далекого 1933 року, коли поминання мільйонів вбитих голодом українців відбувалось лише за кордоном, адже в Україні це було суворо заборонено. Школярі почули про перші церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в незалежній Україні, а також про скорботні заходи у наші дні.

Протягом другої частини майстер-класу, учні виготовляли пам’ятні значки на згадку про візит до Меморіалу жертв Голодомору.

По закінченню майстер-класу, гуртківці  відвідали Залу пам’яті, де оглянули предмети домашнього вжитку селян 20-30-х років ХХ ст., зібраних у селах, що постраждали від Голодомору. Також діти переглянули  Національну Книгу Пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років.

Екскурсія закінчилась, але жоден з учасників не залишився байдужим, адже ці сторінки в історії України, якими б вони страшними не були, не повинні забуватися. Допоки пам’ять в серці не згасає…

Т.в.о. директора  КЗ БРР «Броварський районний

центр патріотичного виховання учнівської молоді»                    В. Глей