Екскурсія до Національного музею «Голодомору-геноциду»

13 листопада 2019 року з метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, привернення уваги молоді до трагічних подій в історії України, відродження національної пам’яті та з метою патріотичного виховання учнівської молоді, для вихованців гуртка «Юні музеєзнавці» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» (керівник Чекиня Л.М.), що працює на базі Калинівської ЗОШ І-ІІІст. було проведено екскурсію до Національного музею «Голодомору-геноциду» у     м. Києві.

Екскурсія розпочалася з інтерактивного уроку на тему: «Погляд в історію крізь фото». Вихованців було поділено на дві групи: свідки та історики. Свідки повинні були за хвилину роздивитися певну фотографію, а потім її описати історику. Історики на основі опису повинні були описати певну фотографію в деталях. Після цього фото виводилося на екран. Екскурсовод зачитував уривки із спогадів очевидців голодомору, а діти ці спогади зіставляли з даними фотографіями. По закінченню уроку, юні краєзнавці відвідали Залу пам’яті, де побачили предмети домашнього вжитку селян 20-30-х років ХХ ст., зібраних у селах, що постраждали від Голодомору. Також діти переглянули  Національну Книгу Пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років.

Гуртківці мали змогу переглянути відеоінсталяцію, що мовою документів, фотографій та кінокадрів розповідає про причини, характер та наслідки Голодомору.

Екскурсія закінчилась, але жоден з учасників не залишився байдужим, адже ці сторінки в історії України, якими б вони страшними не були, не повинні забуватися. Допоки пам’ять в серці не згасає…

Т.в.о. директора  КЗ БРР «Броварський районний

центр патріотичного виховання учнівської молоді»                     В. Глей