22 березня у Будинку культури села Требухова відбувся районний конкурс-огляд хореографічного мистецтва

22 березня у Будинку культури села Требухова панувала атмосфера нестримної енергії  від районного конкурсу-огляду хореографічного мистецтва, організованого КЗ БРР «Броварський районний будинок культури». Рекордна кількість номерів, у числі 46, згуртувала навколо себе людей, закоханих у танець: конкурсанти, об’єднані в  багаточисельні  ансамблі,  хореографи,  наставники, а головне – глядачі як поціновувачі запальної румби, казкового вальсу, ритмічного хіп-хопу, загадкового східного танцю, драйвого рок-н-ролу, енергійної польки  аплодували в такт музиці і навіть танцювали.

18 колективів  району продемонстрували свої найкращі хореографічні композиції, які почесні члени журі: народний артист України, хореограф, педагог, балетмейстер – Валерій Кирилюк,  директор КЗ БРР «Броварський районний будинок культури» – Ганна Унгуряну,  головний спеціаліст відділу культури – Наталія  Скоблєва, завідуюча  хореографічним  відділом Броварської дитячої школи мистецтв – Анна Карась оцінювали за чіткими критеріями згідно заявлених номінацій: народна хореографія, народно-сценічний танець(стилізація традиційного народного танцю, бальна хореографія, сучасна хореографія і танцювальне шоу.

Болгарський танець ««Шопська рьченица» від Калитянського колективу «Веселка»,  «Єврейський» від  «Рідненьких» (Броварська ДШМ), «Фінська полька», затанцьована  ансамблем «Bobreis» »(Броварська ДШМ), східні танці «Дари сходу» та «Дівоче натхнення» від Гоголівського «Sunny club», надали конкурсу рис міжнародного, а народна хореографія від колективу «Олекса Плюс» у композиціях «Карапет», «Ми – козаки», «Гуцулка», «Притупи» піднесли яскравий колорит українського танцю.

«Танець як текст, написаний у русі» – ідея цьогорічного конкурсу, завданням якої було викликати глядача на розмову, спонукати його до аналізу побаченого.  Сучасне мистецтво є широким до інтерпретації, і виокремити одне значення просто неможливо. Наприклад, хтось у «Казковому сні» від колективу «Вербиченьки» (с.Плоске) в центральній  танцівниці  побачив принцесу, якій чарівний принц тільки наснився, а хтось буде акцентувати увагу на розкішному балі-маскараді, які проводилися в королівствах 19 століття.

Танцювальне шоу – новітня номінація, покликана підкреслити концепцію сучасного мистецтва як синтезу хореографічної, музичної, театральної віртуозності. Так, колектив «Фієста» (с.Требухів) з композицією «Феї» створив постановку пробудження природи через використання декорацій у формі квітів, за якими були заховані маленькі танцюристки (категорія до 5 років) в образах фей, центральною героїнею якої, була Тетяна Царенко як творець цієї картини підходила до кожної квітки, спонукала до танцю і казковий світ чарівних істот став реальністю.

Справжнім щастям та величезною радістю для КЗ БРР «Броварський РБК» було об‘єднання талановитих танцівників різножанрових хореографічних колективів Броварського району.