Про художника, який не шукає не слави

“Дайте мені музей, і я заповню його.”

Пабло Пікассо

 

Багата наша Броварщина на таланти. І співають люди краю нашого, і танцюють, і поезію творять,  і картини. Так хочеться, аби про наших творчих та неймовірно талановитих земляків було чути та видно далеко за межами району.

6 лютого 2019 року о 15:00 год. у Броварському міськрайонному краєзнавчому музеї, за сприяння КЗ БРР «Броварський районний будинок культури», відбулося  відкриття  виставки робіт художника-аматора із села Семиполки нашого району Запорожця Олега Михайловича.

На широкий загал художник виставив майже 60 картин, що склало лише невелику частину його доробку. Виставка проходить під символічною назвою «Стежками рідного краю», адже все, що зображено на полотнах та дереві, – то уява автора з елементами пейзажів рідної природи.

На відкритті виставки представлені  твори у різних техніках: олійні полотна, випалювання на дереві та графіка. Більшість картин – пейзажі та натюрморти. Сам автор зізнається, що найбільше любить осінь та зиму, про що свідчать його неймовірно «глибокі» картини.

Не лише про особисте життя говорив Олег Михайлович на презентації виставки. Ще в нього є улюблена справа – бджоли. Відпочиває на своїй пасіці автор, набирається творчих сил, насичується натхненням.

Починав колись з графіки — олівець або туш. Займався і випалюванням по дереву. І таке захоплення не залишає художника ні на мить. За першої ж нагоди вирушає в ліс з мольбертом, аби писати з натури. Бувало, звичайно, що й на фотоплівку знімав найкрасивіші місця того краю, де живе: ліс, річку, ставки, озерця, луки… Козацький нащадок має безмежне терпіння та велике бажання творити. Однак лише одна персональна виставка була в автора.

Хоча, коли поглянути на роботи,то ніколи не повірити, що Олег Запорожець не має диплома художника!

Він не уявляє свого буття без творчості. Вірить, що все в його житті було недаремно. Виявляється, по-справжньому талановиті люди не можуть жити та творити інакше — вони скромні та неодмінно концентруються на найголовнішому, – на мистецтві.

Бажаємо автору, творцю прекрасного, не лише життєвих земних благ, а й нових творчих пригод, в яких є місце мріям, любові, удачі! І нехай фарби будуть яскравими не тільки на полотні, але й у реальному житті нашого талановитого земляка!

Виставка буде працювати в Броварському краєзнавчому музеї з 6 лютого по 4 березня 2019 року.

 

Наталія Монька, провідний методист КЗ БРР «Броварський РБК»