Олександра Гайдак – учасниця регіональної краєзнавчої конференції «Соборна Україна»

21 січня 2019 року вихованка гуртка «Юні музеєзнавці» КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді», що працює на базі Літківської ЗОШ I-III ступенів (керівник Сацьків Я.Ф.), Гайдак Олександра, взяла участь у регіональній краєзнавчій конференції «Соборна Україна», яка була присвячена 100-річчю проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, де презентувала свою пошукову роботу на тему: «Літківський відгомін Крутянського бою».

На чолі з керівником, дівчина вела науково-дослідницьку та пошукову роботу, яка стосувалася Літківського бою. Він став одним із завершальних етапів боїв під Крутами. Нажаль, Літківський бій – одна з маловідомих сторінок історії України, саме тому робота присвячується саме цим подіям.

Захід проводився з метою вшанування багатовікової історії національного державотворення, засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність держави.

Для учасників конференції була проведена екскурсія у Музеї-вагоні Злуки УНР та ЗУНР «Політико-правове об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в одну Українську державу», а також презентація книги «Соборна Україна очима дітей».

 

Директор КЗ БРР БРЦПВУМ                                            Ольга Білановська