Слава Богу рожденому!!!

Господи, що в тілі задля нас з’явився, – слава тобі!

 

Як твердять фольклористи, колядувати можна, починаючи від Святвечора – 6 січня – аж до 15 лютого, тобто до свята Стрітення.

Щоправда, найпоширенішим для колядок є час напередодні Різдва: як тільки на небі являється перша зірка – розпочинається Свята Вечеря, а ближче до її завершення діти й підлітки збираються гуртом і йдуть вітати всіх колядками з народженням Христа.

Щедрівки, як і колядки, величають господаря, господиню та їхню родину, зичать достатку, багатого врожаю, приплдоду худоби.

На Броварщині вже стало доброю традицією проводити у ці святкові дні фестиваль різдвяних піснеспівів «Слава Богу рожденому».

Тож 11 січня у Калинівському будинку культури вшосте відбувся даний фестиваль. На нього зібралися найкращі аматорські гурти нашого району. Долучилися до заходу і колективи уже створених ОТГ.

Святкове дійство під організацією комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний будинок культури» відбувалося і у фойє закладу, де була встановлена імпровізована сцена із запашного сіна, де влаштували виставку робіт та провели майстер-класи працівники КЗ БРР «Школа естетичного виховання (дитяча школа мистецтв)».

Щасливі та захоплені святковою атмосферою дітлахи отримали не лише солодкі подарунки, а ще й м’які іграшки, яких чимало лежало поблизу новорічної ялинки.

Зі сцени ж лунали і колядки, і щедрівки, і щирі вітання усім присутнім. Символічні подарунки за вітальні промови також отримали і керівництво Броварської райдержадміністрації, і районної ради, і Калинівської селищної ради. Вручали усім подарунки малесенькі янголятка з хореографічного колективу під керівництвом Н. Песляк.

Другий етап фестивалю різдвяних піснеспівів «Слава Богу родженому» закінчився. Але бажаючих колядувати та щедрувати не зменшилося. Тож уже 20 січня цього року у с. Зазим’є відбудеться ІІІ етап фестивалю, куди зарошуємо усіх небайдужих до наших українських традицій, усіх тих, хто неабияк переймається розвитком культури нашого краю.

 

Наталія Монька, провідний методист

КЗ БРР «Броварський районний будинок культури»