День пам’яті жертв голодоморів на Броварщині

        Вихованці гуртків Комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді»  краєзнавчого спрямування, вшанували пам’ять жертв голодомору в Україні.

В гуртках до Дня пам’яті жертв Голодомору пройшли майстер-класи з виготовлення свічок пам’яті. Під час майстер-класу діти дізналися історію свічки, її роль і місце  у традиційній культурі українців,  побачили, з яких матеріалів виготовляється свічка, а також дізналися  про традицію вшанування пам`яті мільйонів українців, знищених в роки Голодомору та власноруч змогли виготовити свічку.

Завдяки майстер-класу всі діти змогли долучитися до Загальноукраїнської акції «Запали свічку» і у День пам’яті жертв голодоморів, у 4-ту суботу листопада кожен в себе вдома запалив, виготовлену власноруч, Свічу Памяті.

Традиційно о 16.00, цього дня, вшановують хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час геноциду українського народу у 1932-1933 роках   та встановлюють запалену свічку на підвіконня у своїй оселі.

Мета акції – об’єднати українців усього світу та іноземних громадян задля пам’яті про один із найбільших злочинів в історії людства ХХ століття.

Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, не долюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути. Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

 

Директор КЗ БРР БРЦПВУМ                                Ольга Білановська