Екскурсія містами-перлинами України

 Подорожувати новими маршрутами завжди цікаво, та є в нашій Україні місця, куди хочеться повертатися знову і знову. Так, вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» Комунального закладу Броварської районної ради «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» (керівник гуртка Юшковець Т.В.) спільно з учнями та вчителями Тарасівського НВО з 5 по 8 жовтня відвідали перлини західної України – міста Кам᾽янець-Подільський, Хотин та Чернівці.

Гарній подорожі сприяла прекрасна осіння погода, ласкаве сонечко, найкращий екскурсовод вищої категорії Дяченко Любов Олександрівна та велике бажання школярів пізнавати нове.

Пощастило тарасівцям побувати на Дні міста Чернівці, відчути святкову атмосферу, побачити веселі народні гуляння, концерт, відвідати алею майстрів, помилуватися старовинною архітектурою буковинського міста, побувати у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї. Екскурсанти були надзвичайно вражені відвідинами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, розташованого у величній будівлі – комплексі, спорудженій як резиденція буковинських митрополитів.

Відвідали тарасівці одне з семи чудес України – Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинську фортецю», місце, де проходили зйомки 48 художніх фільмів. Дуже багато цікавого побачили  школярі у старовинному подільському місті – Кам᾽янці-Подільському. Були на екскурсії в музеї старожитностей Поділля, в музеї мініатюр «Замки України», де представлені 16 копій найкрасивіших замків та фортець України, милувалися красою костьолів, слухали масу захоплюючих легенд від автора багатьох книжок про Кам᾽янець, відвідали Кам᾽янець-Подільський державний історичний  музей-заповідник. На головній площі біля Ратуші тарасівські дівчатка перевтілилися у знатних європейських дам  15століття, одягнувши старовинні сукні. Милувалися діти та вчителі Смотрицьким каньйоном, годували на озері чорних та білих лебедів. Завершилася екскурсія чудовим дійством – фестивалем повітряних куль «Золота омега – 2018». Всі були зачудовані, коли поступово, над старим містом піднімалися у небесну блакить різнокольорові гігантські кулі, пропливали над фортецею, де знаходились школярі.

Такі миті неповторні і назавжди вкарбовуються у пам’ять. Їхали додому стомлені та щасливі від побаченого, почутого, пережитого, залишивши часточку душі у місті на камені.

 

Директор КЗ БРР БРЦПВУМ                                                          О.О.Білановська