Цінуймо мир і пам’ятаймо

 Давно відшуміли військові жнива…

Страшні… і на смерті багаті…

А пам’ять нащадків про той час жива…

Й так хочеться миру у хаті…

Третій рік поспіль 8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. У цей день у 1945 році Німеччина оголосила про свою капітуляцію у Другій світовій війні.  Таким чином Україна долучилася до всього світу у скорботі за жертвами війни.

Саме 8 травня цього року в смт. Калинівка відбувся урочистий мітинг приурочений Дню пам’яті  та примирення та 73-й річниці перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні.

В оновленому сквері, що поруч з селищним будинком культури вже з самого ранку  учні місцевої школи, тримаючи в руках квіти, утворили живий коридор. Ним проходили гості, що прибули на свято, мешканці селища та усі бажаючі долучитися до заходу. Кожен присутній на мітингу мав на грудях червоний мак, адже саме маківками в світі вшановують пам’ять загиблих у всіх конфліктах з часів Першої світової війни.

До вітальних слів долучилися: Гришко С.М. – голова Броварської районної ради; Клименко М.Ф. – голова Броварської райдержадміністрації; Приходько П.І. – 97-річний мешканець с. Зазим’є, учасник війни, який визволяв м. Київ, форсував Дніпро; Панчук В.М. – голова Броварської районної організації «Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)»; Міщенко А. – учень 10-го класу Плосківського НВО, представник від сучасної молоді.

Багато наших співвітчизників знають, що таке нищівне горнило жахливої війни не за чутками… Ми насолоджуємося миром тільки тому, що хтось його виборов за нас… Із шаною та щирою вдячністю голови райдержадміністрації та Броварської районної ради , депутатський корпус району, гості та мешканці селища, діти та усі небайдужі поклали до меморіального комплексу квіти.

Концертну частину відкрив Народний хор «Криниця» піснею «Степом, степом…».  Учасники художньої самодіяльності району продовжили його. Сердечно для ветеранів виконували твори фольклорний гурт «Живемо», зразковий хореографічний ансамбль «Струмочок», Артем Білецький, Дмитро Кирій, Данило Барбон та Максим Новицький. Цього дня усі вітання звучали лише ветеранам, усі оплески були лише за їх сміливість, мужність, патріотизм. А на завершення мітингу діти випустили з рук білі кульки наповнені гелієм та білих голубів, що символізують мир у всьому світі.

Хочеться, аби пам’ять про тих, хто відстоював мир на землі, ніколи не стерлася в наших серцях, аби повага до живих щодня зміцнювалася, аби наша свідомість ніколи не затьмарилася.

Також хочеться виразити слова вдячності керівництву селища Калинівка, що люб’язно прийняло в себе весь Броварський район під час відзначення Дня пам’яті та примирення.

Наталія Монька, провідний методист КЗ БРР «Броварський РБК»